اخبار
 
                                                                                                                                                             رئیس دانشگاه پیام نور در جلسه معاونان آموزشی سراسر کشور دانشگاه پیام نور به بیان مسائلی پیرامون عوامل جمعیت دانشجوئی، توجه به کیفی گرائی در دانشگاه پیام نور و همچنین بحث تکریم ارباب رجوع در دانشگاه سخن به میان آورد.
دکتر علی اصغر رستمی ابوسعیدی در جلسه معاونان آموزشی سراسر کشور دانشگاه پیام نور به بررسی عوامل کاهش جمعیت دانشجویی در سراسر کشور پرداخت.
رئیس دانشگاه پیام نور رشد منفی جمعیت را به عنوان یکی از عوامل این کاهش عنوان کرد و همچنین کاهش استقبال از برخی رشته ها را نیز ناشی از ضعف در ارائه زیرساخت ها و توجه به نیازهای جامعه به ویژه دانست و تصریح کرد: این مهم از طریق نیازسنجی و ارزیابی رشته ها در مقاطع پائین تر متناسب با نیاز جامعه امکان پذیر خواهد شد.
وی در ادامه، تعامل مجلس، دولت و دانشگاه پیام نور که به معرفی این دانشگاه به عنوان هاب بین المللی در برنامه ششم توسعه منجر شد را گامی مهم در برهه ی کاهش جمعیت دانشجوئی عنوان کرد، که به واسطه ی آن همکاری با دانشگاههای معتبر بین المللی و داخلی در جهت ارائه آموزش های نیمه حضوری، باز، الکترونیکی محقق و هم اکنون ۶۸ دفتر نمایندگی این دانشگاه در نقاط مختلف دنیا آمادگی جذب دانشجو را دارند
.
رستمی ابوسعیدی در ادامه افزود: این مشکلات مطرح شده، هرگز بر کیفیت دانشگاه پیام نور تأثیر گذار نبوده است و آمار یک چهارم قبولی مقطع کارشناسی ارشد کل کشور از دانشگاه پیام نور، که بعضاً در دانشگاه های مطرح کشور بوده است خود گواهی بر این مدعاست.
ریاست عالی دانشگاه پیام نور در ادامه افزود، خوشبختانه و با وجود کم شدن جمعیت دانشجویی، استقبال از دانشگاه پیام نور بسیار خوب بوده و بطوری که تصاویر ازدحام داوطلبان در روز های اخیر برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور نشان دهنده کیفیت و جایگاه این دانشگاه است.
دکتر رستمی گفت: پیام نور یک دانشگاه با هدف اقتصادی نیست چرا که ما کمترین میزان شهریه را از دانشجویان اخذ می کنیم و در زمینه انتقال و وام نیز نهایت همراهی را با دانشجویان داریم و تلاش ما این است که با منابع با کیفیت و آزمون های دقیق، افرادی ماهر و متخصص را روانه بازرار کار کنیم و اول شدن دانشجویان پیام نور در آزمون های استخدامی، وکالت و ارشد موید این ادعاست.
رئیس دانشگاه پیام نور در پایان دانشجویان را به عنوان مهم ترین رکن اصلی دانشگاه دانسته و بر لزوم توجه ویژه به بحث تکریم ارباب رجوع تأکید کرد
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ